Już 6 października rozpocznie się I Opolski Festiwal Fotografii. Ideą Festiwalu jest rozwijanie świadomości o roli fotografii w społeczeństwie i współczesnym życiu. Wspieranie i promowanie fotografów z Opolszczyzny (projekt Pracownia Reportażu – wystawa 5 osób pochodzących z Opolszczyzny, które zaprezentują swoje autorskie projekty fotograficzne). Festiwal jest działaniem mającym na celu wypełnić lukę w dziedzinie fotografii w Opolu. Jego organizatorem jest Fundacja Warsztatów Fotograficznych 2.8, a OPAK jest współorganizatorem odpowiedzialnym za piątkowe warsztaty oraz koncert poznańskiego zespołu ZAKRĘT. Zachęcamy do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach związanych z I Opolskim Festiwalem Fotografii. Więcej na http://www.offoto.pl/

Piątek: 7 października
17.00 – Wojewódzka Biblioteka Publiczna – warsztaty “Fotografia Multimedialna”
Podczas warsztatów stworzymy wizualizacje fotograficzne, które będą zaprezentowane w czasie festiwalowego koncertu na budynku Herbaciarnii Jasminum. Z pomocą cyfrowych zdjęć kwiatów i projektora stworzymy multimedialne kolaże fotograficzne. Zapraszamy!Czas trwania zajęć: ok. 2-3 godz.

Warsztaty bezpłatne. Aby wziąć udział należy wysłać do e-maila (kontakt@dwaosiem.pl) z imieniem i nazwiskiem osoby biorącej udział w warsztatach.

Warsztaty prowadzić będzie Anna Marcinkowska ze Stowarzyszenia OPAK

Sobota: 8 października
21.00 – Herbaciarnia Jaśminum – koncert zespołu „ZAKRęT”

http://www.myspace.com/zakrt