Nasz nowy projekt nosi nazwę „Ekologia na dwóch kółkach – warsztaty rowerowe Pimp my bike”. Odbędzie się on po raz pierwszy w Opolu, w ramach czwartej edycji Ulicy Kultury. Każdy uczestnik w ramach projektu przeobrazi swój rower w jeżdżące dzieło sztuki. Uczestnicy będą pracowali pod okiem profesjonalistów w swojej dziedzinie, by stworzyć rower odpowiadający indywidualnym potrzebom użytkowników. Artystyczne rowery mają na celu także promowanie ekologicznego stylu życia, a ich zjawiskowy wygląd ma zachęcić inne osoby do porzucenia szkodliwych dla środowiska środków komunikacji.

Warsztaty rowerowe w ramach projektu „Ekologia na dwóch kółkach – warsztaty rowerowe Pimp my bike” rozpoczną się 26 kwietnia 2012 roku i trwać będą do 28 kwietnia 2012 roku. W tych dniach uczestnicy będą mieli możliwość przerobienia swoich rowerów. Odbędzie się także konkursu w ramach którego zostanie wyłoniony rower zasługujący na miano najciekawszej przemiany. Warsztaty będą prowadzone na zamkniętym odcinku ul. Strzelców Bytomskich w pobliżu Młodzieżowego Domu Kultury, a w razie niepogody odbędą się w części zadaszonej, tzn. przy rampie.

Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców Opola w każdym wieku. W celu wzięcia udziału w warsztatach uczestnik będzie zobligowany zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić kartę zgłoszeniową i opisać pomysł na swoją przemianę. Najciekawsze pomysły zostaną zakwalifikowane do warsztatów. Przewidujemy 20 miejsc w ramach warsztatów, podczas których rowery przejdą pełną metamorfozę tzn. zostaną przemalowane, otrzymają ciekawe dodatki które wpłyną pozytywnie na ich wygląd. Warsztaty będą trwały 3 dni po 7 godzin dziennie w dwóch turach. Ponadto projekt zakłada uczestnictwo osób, które nie zgłoszą się na warsztaty, jednak będą mogły dokonać małych zmian w wyglądzie swoich dwukołowców.  W celach edukacyjnych i promocyjnych będą rozdawane opaski odblaskowe w ilości 200 sztuk, a także będzie możliwość znakowania swoich rowerów.

Wszelkie pytania dotyczące warsztatów prosimy przesłać na adres mailowy uk.warsztaty@gmail.com. Na zgłoszenia czekamy do    12 kwietnia 2012 r.

Do pobrania:
formularz zgłoszeniowy
Regulamin warsztatów Pimp My Bike

Projekt jest współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Opole.