W tym roku po raz 4-ty w dniach 26 – 28 kwietnia Ulica Strzelców Bytomskich przemieni się w Ulicę Kultury. Projekt-Festiwal, zbiór różnorodnych wydarzeń – nie ma jednej definicji Ulicy Kultury, jednak jedno jest pewne działania odbywają się w przestrzeni miejskiej Opola. Jak co roku głównym punktem Ulicy będą warsztaty “reanimacji artystycznej”. Po krzesłach, ramkach, eko-gadżetach w tym roku przyszedł czas na ROWER. „Ekologia na dwóch kółkach – warsztaty rowerowe Pimp my bike” to szansa na przeobrażenie swojego roweru w jeżdżące dzieło sztuki. 20-tu uczestników przemieni w pełni swoje jednoślady, jednak każdy w czasie trwania Ulicy może zjawić się z rowerem i dokonać małych przemian, jak również oznakować swój rower.

 

Ulica Kultury to również wydarzenia muzyczne. Co wieczór na rampie wystąpią zespoły grające wcześniej na takich festiwalach jak Open’er w Gdyni, czy OFF w Katowicach, są to m.in. Lody, BiPolar Bears, Rebeka czy Lans Makabr, którzy swoją elektroniczno- rockowo-popową mieszanką zaspokoją gusta muzyczne Opolan.

 

Jak co roku nie zabraknie również spektakli oraz działań performatywnych. 27 kwietnia na pl.Wolności do uwolnienia swoich nie wyrażonych emocji będzie namawiała Monika Konieczny w swoim performansie “Zjadająca grzechy”, z kolei w świat duchów i lalek zabierze nas Teatr Księżyc z Cieszyna. Pamiętaliśmy również o najmłodszych na których czekają warsztaty z tworzenia papierowych smoków prowadzonych przez Alenę Trafimavą. Szczegółowy program Ulicy Kultury z ponad 30-toma wydarzeniami można znaleźć na stronie www.ulicakultury.opak.org.pl .

Organizatorem Ulicy Kultury jest Stowarzyszenie OPAK (Opolski Projektor Animacji Kulturalnych), a projekt współfinansowany jest ze środków UM Opola.