6 czerwca 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się oficjalna premiera nowej Alternatywnej Mapy Opola, której pierwsza edycja została wydana we wrześniu 2011 r.

Tak jak podczas pierwszej edycji, w tworzenie Mapy zaangażowani byli mieszkańcy Opola. W marcu br. odbyło się spotkanie podczas, którego wspólnie z Opolaninami i Opolankami debatowaliśmy nad kształtem, formą i rozwiązaniami jakie powinny znaleźć się w nowej edycji. Następnie przez ponad 3 tygodnie ponad 700 mieszkańców wypełniło ankietę w której wyrażali opinię o Opolu oraz wskazywali miejsca, które następnie pojawiły się na Mapie.

Efekt jest taki, że powstała Mapa, w stylu retro, a dokładnie jej
10 000 sztuk. Za wersję graficzną odpowiadał Michał Misiura, a cudne teksty, które wprowadzą Was w magiczny świat Opola tworzyła Magdalena Schatt.

Nowością tej edycji Alternatywnej Mapy Opola jest jej dostępność w aplikacjach mobilnych na Androida i IOS’a, za przeniesienie wersji papierowej na mobilną odpowiadała firma Binartech, która jest partnerem projektu Alternatywna Mapa Opola.

Obecnie dostępna jest wersja mobilna w języku angielskim (za stworzenie której odpowiadała firma Linguini)

Podziękowania należą się również dla Seweryna Ptaka, Joanny Skrzesińskiej, Dominiki Armatys, Pawła Regieca, Natalii Urbanek, Małgorzaty Adamskiej oraz Jowity Lis, którzy byli zaangażowani w projekt.

Przypominamy, że wydawcą jesteśmy my czyli Stowarzyszenie OPAK, a projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta Opola.
________________________________________________________
Jeżeli chcesz być na bieżąco z projektem, zapraszamy na funpage’a:
https://www.facebook.com/AlternatywnaMapaOpola