Październik za pasem! Może i już jesień, ale ile się dzieje!!! Festiwal Filmowy Opolskie Lamy, Opole Songwriters Festival, Operacja Komiks, Drum Fest 2013,  3 Opolski Festiwal Fotografii to właśnie propozycje na październik. O nich wszystkich dowiesz się z najnowszego numeru informatora Kultura w formacie A2, w którym dzięki uprzejmości tego ostatniego z wymienionych festiwali – fotografia Tadeusa Rolke – prekursora polskiej fotografii reportażowej. Początki jego twórczości przypadły na lata 50. XX w. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W fotografii reportażowej starał się oddawać polską rzeczywistość, tworzyć interwencyjną fotografię reportażową. Rejestrował m.in. życie artystyczne stolicy. W Polsce ponownie w latach 80. Autor wystaw fotograficznych, m.in.: Świat to teatr, Przemoc, seks, nostalgia. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. 25 czerwca 2010 roku Tadeusz Rolke został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. www.tadeuszrolke.com

Papierową wersję A2 otrzymacie w wielu punktach miasta m.in. jest to: Miejska Biblioteka Publiczna, Informacja Turystyczna, Kiosk Kulturalny, Kawiarnia Kofeina, Teatr Dramatyczny im. Jana Kochanowskiego.

W niej wybrane wydarzenia na cały miesiąc, natomiast o WSZYSTKICH wydarzeniach możecie czytać na naszym profilu na FB www.facebook.com/kulturawformaciea2.

POLUB NAS! bądź na bieżąco i bierz udział w kulturalnych wydarzeniach naszego miasta!!!

Wersja elektroniczna „A2″ do pobrania:
a2_październik_2013

Projekt „Kultura w Formacie A2″ współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Opole.