Świadectwa rozdane, sesja się kończy, zbliżają się wytęsknione urlopy. Zakładamy coraz krótsze sukienki, spodnie. Dni są wreszcie bardzo długie i przynoszą wielką ilość naprawdę ciekawych propozycji do spędzenia czasu w kulturalny sposób, a jest tego bardzo dużo. Wakacje to oczywiście również czas podróży, ale pociesznie dla tych, którzy zostają w Opolu, w te wakacje naprawdę wiele się dzieje! Kina plenerowe, koncerty, spektakle, wystawy. Większość w nich zupełnie za  darmo!!! Uporządkować je pomoże wyjątkowy plakat Stowarzyszenia OPAK, czyli wakacyjny numer Kultury w formacie A2.

a2_lip_sier_2014_1

Autorem wakacyjnej grafiki jest Józef Chyży – absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku. Laureat wielu artystycznych nagród. Jego twórczość jest połączeniem dwóch planów: abstrakcyjnego – wypełnionego ekspresyjną plamą i żywiołową kreską oraz figuratywnego – obszaru wybujałej wyobraźni kreującej ozdobną roślinność, stylizowane postaci i bajkowe zwierzęta rodem z dziecięcej fantazji. Artysta swobodnie balansuje na granicy jawy i snu odsłaniając wielowymiarowe pole swojej twórczości.

(www.jozefchyzy.pl / jozefchyzy@wp.pl)

Bądź na bieżąco i bierz udział w kulturalnych wydarzeniach naszego miasta!!!

O WSZYSTKICH wydarzeniach możecie czytać na naszym profilu na FB: www.facebook.com/kulturawformaciea2. POLUB NAS!

Papierową wersję A2 otrzymacie w wielu punktach miasta są to m.in. Miejska Biblioteka Publiczna, Informacja Turystyczna, Kiosk Kulturalny, Kawiarnia Kofeina, Teatr Lalki i Aktora i wiele, wiele innych oraz podczas wydarzeń np. Meeting the Odyssey, Lato filmów w GSW, seanse Kina Perła w Labie, Letnia scena NCPP etc.

DO POBRANIA: a2_lipiec_sierpień_2014