a.gadek.A2 male

DO POBRANIA:  A2 wrzesien 2015

Wrzesień, wrzesień… Czas powrotów, refleksji po letnich błogostanach oraz oczywiście czas by uczestniczyć w życiu kulturalnym Opola. Powraca sezon w teatrze Kochanowskiego, powracają spektakle już znane ale i nadchodzą nowe. W tym miesiącu na przykład “Odyseja” w reżyserii K.Garbaczewskiego. Kina oferują świeżą dawkę dobrego kina na osłodę powrotów do jesiennej rutyny, która wcale nie musi być taka zła jeśli odpowiednio urozmaici się ją kulturalnymi wydarzeniami.

Wrzesień w Opolu to miesiąc zarówno dla ciała, jak i ducha i umysłu. Czekają nas Żarłostacja, turniej bowlingowy, ale i Jarmark Franciszkański na Placu Wolności.I chociaż ptaki przygotowują się już do odlotów, a niedźwiedzie do zimowego snu, my nie śpimy i jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowymi wystawami. Chociaż Teatr Lalki ma dla nas na wrzesień inną propozycję, spektakl pod tytułem “Wystarczy zasnąć, aby się obudzić”. Do wyboru, do koloru, jak jesienne liście. My życzymy owocnych kulturalnych żniw i gwarantujemy, że Opole w tym miesiącu nie da nikomu popaść w jesienny letarg.

We wrześniowym A2 zamieszczamy pracę Anna Gądek, która zajmuje się przede wszystkim szeroko rozumianą rzeźbą i instalacją, ale jej zainteresowania krążą także wokół teatru, tworzenia lalek teatralnych oraz scenografii.

Współtworzy grupę artystyczną Kuratorki, której działania najczęściej przyjmują formę performansów, happeningów, interwencji i skierowane są na interakcję. W 2014 roku rozpoczęła z siostrą Elżbietą długofalowy projekt dotyczący bliźniaczej tożsamości.

 

kontakt: annagadek.com, kuratorki.blogspot.comdiversityinunity.wix.com/diversityinunity