Ten rok jest przełomowy dla naszego stowarzyszenia, rozpoczynamy nowy rozdział w naszej już prawie 7-letniej historii. Wszystko to za sprawą pewnego Miejsca X  :)

Dobiegł końca remont i od 2 września 2016 roku zaczynamy kulturalno-artystyczno-społeczną działalność. Ideą Miejsca X jest otwartość na pomysły, projekty, działania zgłaszane przez mieszkańców, artystów i animatorów. Na przestrzeni ponad 130 m2, stworzona została przestrzeń do wystaw, kameralnych koncertów, spektakli oraz dyskusji o tematyce kulturalno – społecznej. Zależy nam bardzo na tym, żeby Miejsce X wzbogaciło ofertę kulturalną Opola o nowe wydarzenia kulturalne, ale również zaktywizowało lokalną społeczność do działania. Miejsce X znajdziecie przy ul.H.Sienkiewicza 20 of w Opolu.

PROGRAM OTWARCIA MIEJSCA X:

2 września, 2016 – PIĄTEK

12:00 – 12:30 Oficjalne otwarcie dla mieszkańców oraz zaproszonych gości

12:30 – 13:30 Licytacja prac studentów Instytutu Sztuki na rzecz Patryka Wojdy – Naprawmy Szczebla

13:30 – 13:45 Pokaz żonglerki artystycznej w wykonaniu Krzysztofa Riewolda.

14:00 – 16:00 oraz 20:00- 22:00 Drzwi otwarte, chcesz porozmawiać, stworzyć wspólnie projekt, zapraszamy. Czekają na Ciebie również najnowsze jak i archiwalne Pocztówki z Opola.

16:00 – 17:45 Warsztaty cyrkowe prowadzone przez Krzysztofa Riewolda.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, osoby chętne proszone są o wysłanie maila ze zgłoszeniem na adres opak.miejscex@gmail.com

18:00 – 20:00 Otwarcie sezonu śpiewaczego na otwarcie Miejsca X. Warsztaty tradycyjnych pieśni ludowych w niestylizowanej formie. Przymiarki do wspólnego śpiewu oraz poszukiwań głosowych.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, osoby chętne proszone są o wysłanie maila ze zgłoszeniem na adres opak.miejscex@gmail.com

 

3 września, 2016 – SOBOTA

10:00 – 14:00 Drzwi otwarte, chcesz porozmawiać, stworzyć wspólnie projekt, zapraszamy. Czekają na Ciebie również najnowsze jak i archiwalne Pocztówki z Opola.

14:00 – 16:00 Analogowe warsztaty projektowania. Warsztaty, w trakcie których uczestnicy będą mogli poznać podstawy graficznego myślenia i projektowania.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, osoby chętne proszone są o wysłanie maila ze zgłoszeniem na adres opak.miejscex@gmail.com

20:00 – 21:00 Koncert zespołu THE PARTY IS OVER na otwarcie Miejsca X.

Darmowe wejściówki do odebrania w Kofeinie 2.0. .

miejsce-x-napis

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Projekt “Miejsce X – przestrzeń działań społeczno-kulturalnych” dofinansowany z budżetu Miasta Opola oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego