Dobiegł końca remont i od 2 września 2016 roku rozpoczęliśmy kulturalno-artystyczno-społeczną działalność. Ideą Miejsca X jest otwartość na pomysły, projekty, działania zgłaszane przez mieszkańców, artystów i animatorów. Na przestrzeni ponad 130 m2, stworzona została przestrzeń do wystaw, kameralnych koncertów, spektakli oraz dyskusji o tematyce kulturalno – społecznej. Zależy nam bardzo na tym, żeby Miejsce X wzbogaciło ofertę kulturalną Opola o nowe wydarzenia kulturalne, ale również zaktywizowało lokalną społeczność do działania. Miejsce X znajdziecie przy ul.H.Sienkiewicza 20 of w Opolu.

FUNKCJE MIEJSCA X:

– kulturalna – organizowanie koncertów, spektakli,

– społeczna – organizowanie spotkań, dyskusji o tematyce kulturalnej, miejskiej, społecznej etc.,

– edukacyjna – organizowanie warsztatów artystycznych, fotograficznych, śpiewaczych etc.,

– artystyczna – stworzenie miejsca na pracownie artystyczne oraz organizowanie wystaw młodych opolskich twórców.

dzialania-mx

Prace nad Miejscem X rozpoczęliśmy w drugiej połowie 2014 roku. W tym czasie udało nam się pozyskać pozwolenia, podpisaliśmy umowę na wynajem z Urzędem Miasta, wymieniliśmy okna, skuliśmy ściany, oszlifowaliśmy drewniane elementy, ociepliliśmy sufit i ściany, założyliśmy instalację elektryczną, wymieniliśmy podłogę i drzwi. W 2014 roku zebraliśmy w ramach zbiórki publicznej 3552,50 zł oraz przeprowadziliśmy udany projekt na portalu polakpotrafi.pl. Następnie w październiku 2015 roku otrzymaliśmy dodatkowe finansowanie z Budżetu Obywatelskiego, które pozwoliło nam na dokończenie remontu w 2016 – malowanie ścian, lakierowanie podłóg oraz montaż oświetlenia i wyposażenie go w nagłośnienie i rzutnik multimedialny.

Pod koniec września 2015 roku na budynku w którym mieści się Miejsce X powstał mural autorstwa Gregora Gonsiora. Akcja była częścią naszego projektu OP:Mural współfinansowanego przez Urząd Miasta Opola.

pomoc-mx

Jeżeli masz pomysł na działanie, projekt, warsztaty i chciałbyś je zrealizować w Miejscu X to zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń. Prosimy o wypełnienie poniższego formularza i nadesłanie go na adres mailowy opak.miejscex@gmail.com .

DO POBRANIA:
DOCX – Formularz_MiejsceX

PDF –  Formularz_MiejsceX

 

wsparcie-mx

 

kasa

Zachęcamy wszystkich serdecznie do wsparcia finansowego Stowarzyszenia OPAK. Zebrane pieniądze przeznaczymy na organizowanie wydarzeń w Miejscu X oraz jego funkcjonowanie. Poniżej wskazówki w jaki sposób można to robić:

* Uruchom na koncie bankowym polecenie stałego przelewu na numer konta 42 1940 1076 3079 3831 0000 0000 i wpieraj nas comiesięczną darowizną, a w treści przelewu wpisz darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia OPAK, w przypadku przelewów międzynarodowych prosimy stosować system SEPA i użyć naszego code swift AGRIPLPR oraz symbolu PL.

* Robiąc zakupy online m.in. w takich sklepach jak: douglas, empik, booking.com, matras, zalando, answear, leroy merlin, Ispot, deichmann, mediamarkt, wejdź na FANIMANI.PL i wybierz OPAK. Procent od Twoich zakupów trafi na konto naszego stowarzyszenia. JAK TO DZIAŁA ?

* Wpłać jednorazowo dowolną kwotę  na numer konta 88 1940 1076 3079 3831 0005 0000, w treści przelewu wpisując darowizna na działalność Miejsca X, w przypadku przelewów międzynarodowych prosimy stosować system SEPA i użyć naszego code swift AGRIPLPR oraz symbolu PL,

* Wrzuć do jednej z puszek kwestorskich, które znajdziecie podczas wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie Opola,

 

podziekowania-mx

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w remoncie Miejsca X oraz osobom wspierającym nas finansowo. Zbiórka w serwisie polakpotrafi.pl to sukces także ponad stu trzydziestu osób, które nam zaufały i uwierzyły w ideę powstania nowej twórczej przestrzeni w Opolu.

Nasze działania wsparły także firmy: URSA, Leroy Merlin, Eurosystem Polska Sp. z o.o, NORGIPS, Open Innovation Logistic, INEX Studio, Filplast, stając się Partnerami Miejsca X, a także Urząd Miasta Opola.  Dziękujemy !