Czym jest Miejsce X?

Miejsce X to niezależna przestrzeń prowadzona przez stowarzyszenie OPAK stworzona dla mieszkańców Opola. Wspólnie z innymi organizacjami i mieszkańcami kreujemy szereg wydarzeń społeczno-kulturalno-artystycznych.

Gdzie jest Miejsce X? 

Miejsce X mieści się przy ulicy Henryka Sienkiewicza 20 oficyna w Opolu. Idąc ulicą Sienkiewicza od Solarisa w kierunku “Ronda” trzeba wejść w bramę w budynku o numerze 20. Następnie znajdziecie się na podwórku na którym znajduje siębudynek z muralem DOBRY. To właśnie tam na strychu na II piętrze znajduje się Miejsce X, Można dzwonić domofonem. Filmik jak dotrzeć z pl. Kopernika do Miejsca X:   https://imgur.com/mS3VZUY

W jakich godzinach czynne jest Miejsce X?

Miejsce X otwarte jest w czasie poszczególnych wydarzeń kulturalnych. Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Jak kupić bilet na wydarzenia kulturalne w Miejscu X?

Bilety do kupienia  na opolskim rynku w Cascarze, a także przed samymi wydarzeniami w Miejscu X. Jest również możliwość zakupu przez internet, a jak tego dokonać przeczytasz ⏩ TUTAJ.

Czy sprzedajecie napoje, jedzenie w Miejscu X?

Niestety nie prowadzimy sprzedaży produktów spożywczych i napoi, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać ze sobą potrzebne produkty. Prosimy jedynie nie przynosić produktów o silnym aromacie, który mógłby pozostałym gościom nie odpowiadać.

Gdzie można dostać super torbę z Miejscem X?

Nasze super mocne i eleganckie torby materiałowe, możecie zakupić podczas każdej wizyty w Miejscu X za 20 zł. Środki te zostaną przeznaczone na działalność Miejsca X.

Czy jest tam toaleta?

Tak mamy toaletę i zachęcamy do korzystania z niej, a nie z ciemnych zakamarków podwórza. Zależy nam na dobrych relacjach z sąsiadami.

Czy jest gdzie zaparkować samochód, rower?

Samochód proponujemy parkować na ulicy Sienkiewicza, z kolei na rowery czekają stojaki rowerowe (po lewej stronie po wyjściu z bramy) oraz ogrodzenie do, którego można przypiąć swoje dwa kółka.

Czy budynek jest przystosowany dla niepełnosprawnych?

Niestety jeszcze nie, nad czym bardzo ubolewamy.