Kategoria:

Data:

12 grudnia 2022
19:00 - 21:00

Lokalizacja:

miejsce x

Cześć ?
Zapraszamy Was na pogaduszki o książkach. Będzie herbata, ciasto i miłe towarzystwo. Rozmawiać będziemy w koleżeńskiej atmosferze, bez oceniania i z założeniem, że każdy może mieć swoją rację ?
Na pierwszy spotkaniu rozmawiać będziemy o książce “Gdzie śpiewają raki” Dalii Owens -> https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5019183/gdzie-spiewaja-raki
Przeczytać ją warto, bardzo warto nawet, bo oprócz zachwycających i malowniczych opisów przyrody jest to świetna opowieść o samotności i próbie ostrożnej walki z nią.
Co o książce pisze jej wydawca?
“Barkley Cove, senne miasteczko gdzieś u wybrzeży Karoliny Północnej. W 1969 na jednym z tamtejszych mokradeł odnalezione zostaje ciało Chase’a Andrewsa. Miejscowi są przekonani, że za jego zniknięciem stoi tajemnicza Dziewczyna z Bagien. Oczy wszystkich zwracają się w kierunku Kyi Clark, a sama Kyia nagle musi zmierzyć się z dziesiątkami nieprzychylnych jej ludzi.
Wbrew powszechnemu przekonaniu dziewczyna nie zamieszkuje bagien z przymusu. Otaczająca ją przyroda jest bowiem jej domem, a zamieszkujące okolicę zwierzęta – najbliższymi przyjaciółmi. Dziewczyna ta staje się przedmiotem fascynacji dwóch chłopaków z Barkley Cove. Poznanie ich stanie się dla Kyi przeżyciem, które trwale ukształtuje jej późniejsze życie.”
Zadanie realizowane ze środków z budżetu Miasta Opole.