Kategoria:

warsztaty

Data:

07 listopada 2017
17:00 - 19:00

Lokalizacja:

miejsce x

Wyzwól swoją wyobraźnię – kurs improwizacji!

Pierwsze spotkanie: 7 listopada 2017 (wtorek), godz. 17:00-19:00
Miejsce X, ul. H. Sienkiewicza 20 oficyna, Opole
Koszt zajęć: 20 zł za jedno spotkanie
Zapisy: tomalopowiedziane@gmail.com – liczba miejsc ograniczona

Co zyskasz?

Dzięki warsztatom poznasz podstawowe zasady improwizacji, a dzięki nim uodpornisz się na stres, lepiej poradzisz sobie w wystąpieniach publicznych, staniesz się bardziej świadomy swojego ciała, zyskasz pewność siebie, staniesz się bardziej wyrozumiały dla siebie i innych, będziesz wiedział, jak przygotować się na to, co niespodziewane, a także zyskasz wielu nowych znajomych. Improwizacja zmienia życie! Postaramy ci się to przekazać i sprawić, byś więcej się uśmiechał każdego dnia 🙂

Czym jest teatr improwizacji?

Teatr improwizacji wyróżnia się tym, że nie ma w nim scenariusza. Aktorzy stosując przeróżne narzędzia teatralne tworzą na żywo, bez przygotowania, sceny, a nawet całe spektakle. W teatrze improwizacji kluczowymi umiejętnościami jest otwartość, słuchanie drugiej osoby i akceptacja.

Dla kogo?

Kurs skierowany jest do młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby nauczyć się techniki improwizacji. Tę umiejętność możesz wykorzystać dowolnie – zarówno w swoich poczynaniach aktorskich jak i w życiu codziennym. Jeśli nie chcesz słuchać nas, posłuchaj Williama Szekspira: „Świat jest teatrem, aktorami ludzie”. Możesz być pewien, że umiejętności sceniczne łatwo przeniesiesz w swoją codzienną rzeczywistość.

Jak uczymy?

Poprzez zabawę 🙂 Spotykamy się raz w tygodniu na zajęciach, podczas których będziemy wykonywali ćwiczenia teatralne mające na celu rozbudzenie twórczego myślenia, obserwację otoczenia, pracę w grupie, skupienie. Przekażemy ci praktyczne narzędzia, z których będziesz mógł samodzielnie korzystać. Gdy już trochę okrzepniemy w podstawach, zabierzemy cię do świata komedii i będziemy wspólnie tworzyć sceny komediowe z kapelusza.

Kto prowadzi zajęcia?

Lena i Piotr Węglarzowie z teatru improwizacji To Mało Powiedziane. Znacie ten teatr? Fantastycznie! Nie znacie? Nic straconego 🙂 Działają w Opolu od 2013 roku i tworzą cuda z sugestii publiczności. Mają na swoim koncie ponad 130 występów i obecność na kilkunastu festiwalach komediowych w Polsce i za granicą. Dotychczas przeprowadzili już cztery cykle szkoleniowe „Młodociany improwizator”, a także wiele szkoleń dla firm.

Kiedy zaczynamy?

Pierwsze zajęcia odbędą się 7 listopada 2017 roku w godzinach 17:00-19:00. Kolejne zajęcia w tych samych godzinach, regularnie, co tydzień we wtorek. Planujemy prowadzić kurs przez około pół roku. Koszt zajęć to 20 zł od osoby za jedne zajęcia.

Jak się zapisać?

Wyślij mejla pod adres tomalopowiedziane@gmail.com. W zgłoszeniu podaj swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Ilość miejsc ograniczona. Warunkiem odbycia się kursu jest utworzenie się minimum 8-osobowej grupy.

Co jeszcze muszę wiedzieć?

Weź ze sobą wygodne ubranie. Spokojnie, nie będziemy wylewać siódmych potów, ale improwizacja to ruch. Miej więc na sobie coś, w czym czujesz się komfortowo 🙂

Wahasz się? Powiedz „tak” przygodzie i wpadnij na pierwsze zajęcia 🙂

Nie przekonaliśmy cię? Chcesz wiedzieć więcej? Napisz na tomalopowiedziane@gmail.com.

Do zobaczenia!