Kategoria:

warsztaty

Data:

19 listopada 2017
10:00 - 18:00

Lokalizacja:

miejsce x

MAGICZNA LAMPA
czyli spotkanie z duchem kreatywności
Warsztat artystyczno-psychologiczny

Kreatywność jest jednym z najpiękniejszych darów, który dostaliśmy od natury. Nasz rozwój jest ściśle związany z naszym twórczym podejściem. Ale czym właściwie jest kreatywność? Gdzie korzystamy z niej w naszym codziennym życiu nawet nie zauważając tego?
Z baśni i opowieści wiemy, że istnieją gdzieś w ukryciu tajemnicze siły, z którymi ludzie czasem się stykają. Spotkania te mogą nas cieszyć ale i straszyć. Przede wszystkim takie duchy mogą się pojawiać tam, gdzie się ich najmniej spodziewamy.
Warsztat ten zaprasza do tajemniczego świata naszej osobistej historii i na spotkanie z duchem kreatywności w nas. Zajrzymy pod powierzchnię codzienności, aby tropić jego ślady i podążać za nimi. Stworzymy przestrzeń, gdzie możemy lepiej poznać tę siłę, która daje nam dostęp do naszego twórczego potencjału i bardziej świadomie skorzystać z niej w naszym codziennym życiu.
PROWADZI: Rita Mari Schaeper, psychoterapeutka psychologii procesu, artystka i muzyczka

CENA: 80 zł
KONTAKT I ZAPISY:
Rita Schaeper rita.schaeper@gmail.com, tel. 530 728 959
www.facebook.com/ritamarischaeper

WSPÓŁORGANIZATORZY: OPAK, Anna Bereżnicka
SUPERWIZJA WARSZTATU: Grzegorz Zieliński

RITA MARI SCHAEPER
Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie, ukończyłam malarstwo i multimedia. Uwielbiam muzykę, śpiewam, komponuję i występuję. Mam doświadczenie teatralne i bardzo lubię pisać. Odkąd pamiętam kocham wyrażać się kreatywnie na różne sposoby, a moją pasją jest łączenie ze sobą różnych dziedzin artystycznych.
Jestem też psychoterapeutką psychologii procesu pracującą pod superwizją dyplomowanego nauczyciela tej metody. Pracuję też z artystami i muzykami nad twórczymi poszukiwaniami i ekspresją oraz problemami takimi jak blokady kreatywności i trema. Prowadzę gabinet w Jeleniej Górze i warsztaty po polsku, angielsku i po niemiecku. Pracuję również przez Skype.

CZYM JEST PSYCHOLOGIA ZORIENTOWANA NA PROCES (PROCESS WORK)
Jest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się kierunków psychologicznych w Polsce. Twórca metody, Arnold Mindell, z wykształcenia fizyk i analityk jungowski, inspirował się fizyką kwantową, ale też taoizmem i filozofią wschodnią, kulturami rdzennymi i szamanizmem.
Mindell rozwinął twórcze sposoby pracy ze wszelkimi doświadczeniami człowieka. Psychologia zorientowana na proces zajmuje się problemami indywidualnymi i relacyjnymi, snami i symptomami cielesnymi, odmiennymi stanami świadomości i śpiączką, konfliktami społecznymi i międzynarodowymi. Metoda ta stosowana jest też z powodzeniem w pracy z artystami, aktorami i muzykami.