Kategoria:

koncerty

Data:

16 czerwca 2017 - 17 czerwca 2017
20:00 - 01:00

Lokalizacja:

miejsce x

W ramach Nocy Kultury Miejsce X zaprasza na nietuzinkowy koncert projektu Bartosza Zaskórskiego, występującego pod nazwą MCHY I POROSTY, grającego smutną muzykę elektroniczną z elementami tanecznymi, poprzedzony projekcją wideosłuchowisk pt. Wsie. Projekcja: od 20:00 do 22:00. Koncert po 22:00.
Wraz z Bartoszem przybędzie jego kasetoksiążka.

bartoszzaskorski.blogspot.com
facebook.com/zbaskorski

Zapraszamy!

Bartosz Zaskórski
ur. 1987. Studia na ASP Katowice. Zajmuje się rysunkiem, projektuje książki, pisze i nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty. Doktorant w pracowni Dariusza Vasiny oraz Jakuba Woynarowskiego na ASP w Krakowie. Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty. W 2017 ukazała się jego debiutancka płyta nakładem Recognition Records oraz winylowa EP nakładem wydawnictwa Brutaż. Jego prace można było oglądać w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Bunkrze Sztuki w Krakowie oraz BWA Tarnów.Artysta niedawno został nagrodzony przez O.pl Polski Portal Kultury w kategorii Sztuki wizualne, za wystawę „I wtedy okazało się, że umarłem” (Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski); wystawę „Historia rury i inne historie miłosne” (Kronika) oraz działalność muzyczną. Jako rysownik współpracował z muzykami/zespołami: Jacek Sienkiewicz, Michał Wolski, Alameda 5, Thaw. Pochodzi ze wsi Żytno.

————————–————————–————–
Miejsce X prowadzone jest przez super Stowarzyszenie OPAK – Opolski Projektor Animacji Kulturalnych. Działamy na rzecz kultury Opola od 2009 roku.