Kategoria:

warsztaty

Data:

02 kwietnia 2017
11:00 - 14:00

Lokalizacja:

miejsce x

Jakże miło mi Was zaprosić na warsztaty motankowe w ramach Festiwal Kręgi Kobiet .Niech to będzie nasze święto, wspólny czas wymiany i bycia razem.
Motanki wywodzą się z tradycji słowiańskiej, były traktowane jako te, które spełniają marzenia, pragnienia i pomagają w realizacji celów.
Ważne jest to, że pomagają w spełnieniu tylko dobrych intencji.
Pragnę przywrócić ich czar, urok i moc dla współcześnie żyjących osób.
Niestety w Polsce pozostała tylko tradycja topienia Marzanny, ale na Białorusi czy Ukrainie Motanki czy Żadanice pozostały ciągle żywe.
Motanki to lalki intencyjne, magiczne, tworzone bez użycia igły. W trakcie ich tworzenia skupiamy się na intencji, życzeniu, zadaniu, które mają spełnić.
Lalki już w trakcie motania same nas prowadzą, pomagaja dobrać materiały i dodatki.
Warto potraktować te warsztaty jako czas na spojrzenie wgłąb siebie i skupienie się na własnych potrzebach, celach i pragnieniach. Tworzenie ich jest swego rodzaju afirmacją.
W trakcie warsztatu przybliżę Wam informacje na temat rodzajów lalek,opowiem do czego były wykorzystywane i jak się z nimi obchodzić.
Na warsztat najlepiej przyjść z gotową intencją, ale można też tworzyć lalki, które będą się opiekować nami w podroży, czy przyniosą nam dostatek, szczęście czy zdrowie. Można również stworzyć lalkę po prostu do zabawy – jest to opcja dla osób chcących obdarować dziecko lub bliską osobę, chociaż i w tej sytuacji możemy dorzucić intencję podczas tworzenia.

Wszystkie materiały będą czekały na Was na miejscu, możecie jednak zabrać ze sobą skrawek ulubionej tasiemki czy koralik, którym ozdobicie swoje lalki.
Koszt: 35zł/osoba. Wymagane zapisy (mamowo@gmail.com ).