Kategoria:

koncerty

Data:

13 maja 2017
18:30 - 20:00

Lokalizacja:

miejsce x

KONCERT TRADYCYJNYCH PIEŚNI LUDOWYCH mówiących “o jednym”, a mianowicie o fizycznej stronie miłości. A capella zabrzmią pieśni i przyśpiewki ze Śląska, Kurpiów oraz Mazowsza, jednoznacznie kojarzące się z seksem oraz takie, które o związek z tematem trudno podejrzewać. A wszystko to za sprawą znanej uczestnikom kultury tradycyjnej symboliki tekstów tych pieśni, dzięki której można było wiele wyśpiewać, także publicznie. Pojawią się m.in. takie motywy jak: gitara, oranie pola, wydeptywanie ścieżek, pojenie konia, pasanie kóz, połamane kosisko, przewracanie fartuszka oraz wiele innych. Wyśpiewamy je w pieśniach subtelnych, ale także zmierzymy się z tymi bardziej dosadnymi. Komentarz towarzyszący śpiewowi, jak zawsze na naszych koncertach, wyjaśni kto z kim, jak oraz dlaczego.

Wystąpią:
ZESPÓŁ ŚPIEWU TRADYCYJNEGO “NIEZŁE ZIÓŁKA”
oraz
GOŚĆ SPECJALNY!

Szczególnie cieszy fakt, że zaproszenie do udziału w koncercie przyjął WIKTOR SPISLA, śpiewak ludowy z Chróścic, który zaśpiewa piosenki znane mu z przekazu międzypokoleniowego, a także opowie o sytuacjach, w których potrzeba cenzury zmieniała treści tekstów tych piosenek.

Uśmiech na twarzach gwarantowany!
————————–————————–————–

INFORMACJE:

CO? KONCERT TRADYCYJNYCH PIEŚNI LUDOWYCH

KIEDY? 13 maja 2017 – SOBOTA – od 18:30 do 20:00

GDZIE? Miejsce X, ul.H.Sienkiewicza 20 ofiyna, Opole

BILETY: 15 zł bilety do kupienia w Kiosku Kulturalnym oraz Herbaciarnii Masala lub on-line już dzisiaj: http://opak.org.pl/miejsce-x-2/program/jak-kupic-bilety/

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA radzimy się pospieszyć 🙂
————————–————————–————–

Miejsce X prowadzone jest przez super Stowarzyszenie OPAK – Opolski Projektor Animacji Kulturalnych.