23 września 2011 o godz.12:00 w Galerii Zamostek odbyła się Konferencja Prasowa, która była jednocześnie premierą najnowszego projektu Stowarzyszenia OPAK – Alternatywna Mapa Opola.

Alterntywna Mapa Opola to projekt tworzony z myślą o lokalnej społeczności pragnącej bliżej poznać swoje miasto, studentach, którzy stawiają tu swoje pierwsze kroki i nie wiedzą, gdzie warto się wybrać,a także o turystach chcących wgłębić się w specyfikę miejsca, do którego przyjechali.
Opole kojarzone głównie z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki ma do zaoferowania wiele innych atrakcji.To miasto o bardzo ciekawej historii i wielokulturowym rodowodzie,współcześnie zmieniające się intensywnie, co również znalazło swoje oddzwierciedlenie na mapie. Ideą Alternatywnej Mapy Opola było ukazanie jego wyjątkowego charakteru i zachęcenie odbiorców mapy do poznania miasta z trochę innej strony. Warto podkreślić, że choć pod pewnymi względami inna niż tradycyjne, mapa została przygotowana tak, aby spełniać zadanie przewodnika po mieście w zrozumiały i przejrzysty sposób. Jest to mapa alternatywna,ale i uniwersalna.
Na Alternatywnej Mapie Opola znalazło się 69 subiektywnie wybranych i opisanych punktów. W dużej mierze do umieszczenia właśnie ich przyczynili się mieszkańcy Opola, zgłaszając propozycje kolejnych miejsc. To właśnie fakt, że mapa powstała przy zaangażowaniu lokalnej społeczności czyni ją wiarygodną i oryginalną.

Pobierz mapę