OPEN CALL do 9.06.2023

Czarna noc i czarna godzina. 

Zapraszamy do udziału w konkursie na realizacje artystyczną dedykowaną przestrzeni Miejsce X w Opolu, która zostanie zaprezentowana  podczas Nocy Kultury 23 czerwca w Opolu. Prace mogą zgłaszać osoby pełnoletnie za pomocą formularza.

Kliknij, by przejść do formularza

Spośród nadesłanych projektów jury wybierze 2 projekty do realizacji, a autorzy nagrodzonych prac otrzymają honorarium w wysokości 1000 zł brutto. 

 

regulamin: REGULAMIN KONKURSU

 

Nokturn to jeden z klasycznych tematów podejmowanych przez pejzażystów, czarny kwadrat na białym tle autorstwa Malewicza wytyczał nowe ścieżki awangardy XX wieku, a nie tak dawno Anish Kapoor wykupił prawa do najczarniejszej czerni. Czerń –  absolutny brak światła, czarna dziura, czarna rozpacz, czarna d… i czarna godzina – najgorszy czas, o którym myślimy, że jednak nie nadejdzie, mimo tych negatywnych asocjacji mogą stanowić inspirację do twórczych poszukiwań. Zapraszamy do podjęcia tematu czerni oraz kryzysu jako impulsu do artystycznej wypowiedzi, zarówno od strony formalnej jak i ideowej.

 

Miejsce X, w którym realizowany będzie projekt to przestrzeń zróżnicowanych działań kulturalnych, prowadzona przez Stowarzyszenie OPAK, która mieści się na strychu w kamienicy w Opolu. Zachowanie charakteru poddasza z jego wnękami stwarza specyficzne warunki ekspozycyjne, dzięki czemu przestrzeń sprzyja niekonwencjonalnym ekspozycjom i działaniom. 

 

więcej informacji można uzyskać pisząc na maila: czarnanociczarnagodzina@gmail.com  

 

materiały do pobrania:

 

Widok ogólny

widok ogólny

Mała wnęka

Duża wnęka

 

rzut 1