Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Ulicy Kultury. Już w najbliższy weekend na opolskie ulice po raz szósty zawitają artyści z licznymi warsztatami, występami i koncertami. Nie zabraknie także interaktywnych instalacji artystycznych.

W dniach 9, 10 i 12 maja okolice ulicy Strzelców Bytomskich w Opolu zamienią się w tętniącą życiem Ulicę Kultury. Zapraszamy wszystkich do współtworzenia tego święta.

Dla dzieci: warsztaty WYPCHAJ SIĘ, warsztaty plastyczne DAWNE OPOLE.

Dla dorosłych: warsztaty RE:MODA.

Ponadto: akcja KONSOLOVE dla wszystkich wielbicieli gier, instalacja interaktywna MÓW, spektakl ogniowy PROJEKT X MANTIKORA oraz improwizacje muzyki mechanicznej MIKROTEKTONIKA SPODCHODNIKA

Nie zapominajmy, że Ulica Kultury to również koncerty, które, podobnie jak w poprzednich latach, odbędą się na rampie obok Instytutu Śląskiego. W tym roku usłyszymy zespoły LECTER i AXMUSIQUE. Dla wszystkich, którym w sobotę wystarczy energii przewidziane jest after party w Klubie Piekarnia.

Dopełnieniem tegorocznej Ulicy Kultury będzie Dzień Ireny Sendlerowej. W poniedziałek, 12 maja na dziedzińcu Szkoły TAK powstanie mural Ireny Sendlerowej, odbędzie się wystawa prac plastycznych, spotkanie z Renatą Piątkowską, pokazy street dance oraz warsztaty street art.

Szczegółowy PROGRAM dostępny jest na stronie http://ulicakultury.opak.org.pl/