ignacy nowodworski skrzydlaci powiernicy 2014Ależ ten czas pędzi. Nie do wiary, ale jesteśmy z Wami już trzy lata!!! Mamy nadzieję, że jeszcze wiele wspólnych lat przed nami. W ramach obchodów urodzin przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. Pierwsza to nowy kącik “prozy poetyckiej UKP” – zobaczcie u dołu strony B. Zabierzcie do domu swój egzemplarz i celebrujcie urodziny z nami. Kolejne niespodzianki już wkrótce!!!

Autorem pracy do marcowego wydania Kultury w formacie A2 jest Ignacy Nowodworski – absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, w 2005 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem. W swoich pracach rzeźbiarskich wykorzystuje różnorodne materiały, takie jak marmur, granit, twarde gatunki drewna, metal oraz przedmioty znalezione. Wzajemne kontrasty materiałów i struktur są cechą charakterystyczną jego multimateriałowych rzeźb. Prace w kolekcji opolskiej „Zachęty” oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii i USA. Autor statuetki “Mecenas” Galerii Sztuki Współczesnej i statuetki “Opolskie Lamy” Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Niezależnych. Nagroda Prezydenta Miasta Opola w Dziedzinie Kultury 2009, Nagroda Prezydenta Miasta Opola na Salonie Jesiennym 2009, Nagroda ZPAP Salon Jesienny 2014. Asystent w pracowni rzeźby profesora Mariana Molendy (Instytutu Sztuki UO).
Przypominamy też o możliwości  podzielenia się z nami 1% swojego podatku, który przeznaczymy na Miejsce X (http://opak.org.pl/argumenty/).

Bądź na bieżąco i bierz udział w kulturalnych wydarzeniach naszego miasta!!!

O WSZYSTKICH wydarzeniach możecie czytać na naszym profilu na FB: www.facebook.com/kulturawformaciea2. POLUB NAS!

DO POBRANIA:
a2_marzec_2015