dzialania-mx

Prace nad Miejscem X rozpoczęliśmy na początku 2014 roku. Od tej pory udało nam się pozyskać pierwsze pozwolenia, podpisaliśmy umowę na wynajem z Urzędem Miasta, wymieniliśmy okna, skuliśmy ściany, oszlifowaliśmy drewniane elementy, założyliśmy instalację elektryczną. W 2014 roku zebraliśmy w ramach zbiórki publicznej 3552,50 zł oraz przeprowadziliśmy udany projekt na portalu polakpotrafi.pl. Przed nami jeszcze ocieplenie ścian i sufitu, wymiana podłogi oraz stworzenie mebli. Na bieżąco można śledzić postępy prac na naszym facebookowym profilu Miejsca X .

otwarcie-mx

Cały proces jest czasochłonny, ale nie poddajemy się i widzimy na horyzoncie szczęśliwy koniec. Ufamy, że otworzymy Miejsce X na początku czerwca 2015 roku. Jednak żeby to się udało potrzebujemy Twojej pomocy !!

pomoc-mx

Można wspomóc nas finansowo, rzeczowo lub osobowo. Obecnie poszukujemy osób prywatnych, a także firm, które zechcą przekazać nam poniższe materiały i przedmioty:

A) UŻYWANE PRZEDMIOTY:
– krzesła drewniane lub teatralne,
– stare rowery,
– europalety,
– wentylatory,
– klimatyzatory,
– ramy na obrazy,
– wiertarki (do pożyczenia),
– rzutnik multimedialny.

Skontaktuj się z nami –> +48 602-286-480 lub opak.miejscex@gmail.com lub TUTAJ
Przedmioty można również pozostawić w Kiosku Kulturalnym przy ul.Piastowskiej 17 w Opolu, od poniedziałku do piątku od 7:00 do 19:00 oraz w soboty od 10:00 do 15:00 lub w Miejscu X w soboty między 10:00, a 13:00.
Poinformuj nas już dzisiaj !

B) MATERIAŁY BUDOWLANE:
– biała farba do drewna – 75 litrów,
– czarna farba do drewna – 25 litrów,
– grunt uniwersalny – dużo, planujemy zrobić mural na ścianie Miejsca X ,
– farby do malowania na zewnątrz – dużo, planujemy zrobić mural na ścianie Miejsca X ,
– spray’e kolory obojętne.

Skontaktuj się z nami –> +48 602-286-480 lub opak.miejscex@gmail.com lub TUTAJ
Materiały można również pozostawić w Kiosku Kulturalnym przy ul.Piastowskiej 17 w Opolu, od poniedziałku do piątku od 7:00 do 19:00 oraz w soboty od 10:00 do 15:00 lub w Miejscu X w soboty między 10:00, a 13:00.
Poinformuj nas już dzisiaj !

C) MILE widziane są OSOBY, które pomogą nam wolontaryjnie w pracach remontowych tj. w malowaniu, ocieplaniu etc., ale również wszystkie osoby mające pomysł na warsztaty, czy różne inicjatywy społeczno-kulturalne.
Skontaktuj się z nami –> +48 602-286-480 lub opak.miejscex@gmail.com lub TUTAJ

wsparcie-mx

kasa

Cały czas można nas wspierać finansowo. Potrzebujemy minimum 5000 zł lub część powyższych materiałów o tej wartości. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup materiałów budowlanych, których nie uda nam się pozyskać, a także na bieżące funkcjonowanie Miejsca X. Poniżej wskazówki w jaki sposób można to robić:

* Przekaż 1% podatku za 2014 rok, wpisując nr KRS 0000326670 w roczne zeznanie podatkowe.

* Robiąc zakupy online m.in. w takich sklepach jak: douglas, empik, matras, zalando, answear, leroy merlin, Ispot, deichmann, mediamarkt, wejdź na FANIMANI.PL i wybierz OPAK. Procent od Twoich zakupów trafi na konto naszego stowarzyszenia. JAK TO DZIAŁA ?

* Uruchom na koncie bankowym polecenie stałego przelewu na numer konta 42 1940 1076 3079 3831 0000 0000 i wpieraj nas comiesięczną darowizną, a w treści przelewu wpisz darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia OPAK, w przypadku przelewów międzynarodowych prosimy stosować system SEPA i użyć naszego code swift AGRIPLPR oraz symbolu PL.

* Wpłać jednorazowo dowolną kwotę  na numer konta 88 1940 1076 3079 3831 0005 0000, w treści przelewu wpisując darowizna na działalność Miejsca X, w przypadku przelewów międzynarodowych prosimy stosować system SEPA i użyć naszego code swift AGRIPLPR oraz symbolu PL,

* wrzuć do jednej z puszek kwestorskich, które znajdziecie m.in. w Kiosku Kulturalnym (ul. Piastowska 17), Kawiarni Laba (Wyspa Bolko, ul. Spacerowa) lub podczas wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie Opola.

codalejmx

W czerwcu ruszamy!!! Miejsce X będzie przestrzenią, w której tworzone będą wydarzenia kulturalne, inicjatywy społeczne o dużej wartości. Będziemy organizowali warsztaty dla osób w każdym wieku. Liczymy, że pojawią się w nim również artyści, a także mieszkańcy i inne organizacje pozarządowe, które będą chciały włączyć się w tworzenie Miejsca X.

Do zobaczenia w Miejscu X!!! Wypełnij je z nami : )

wizual 1

Wizualizacja: Anna Grzesik

podziekowania-mx

 

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam do tej pory i nadal aktywnie nas wspierają oraz pomagają remontować Miejsce X. Zbiórka w serwisie polakpotrafi.pl to sukces także ponad stu trzydziestu osób, które nam zaufały i uwierzyły w ideę powstania nowej twórczej przestrzeni w Opolu.

Nasze działania wsparły także firmy: Leroy Merlin, Eurosystem Polska Sp. z o.o, NORGIPS, Open Innovation Logistic, INEX Studio, Filplast, stając się Partnerami Miejsca X. Dziękujemy !