18 maja 2016 roku nasze stowarzyszenie OPAK otrzymało nagrodę za Miejsce X  w konkursie im. Jana Całki – opolskiego działacza społecznego. Podczas uroczystej gali nagrodzono Miejsce X w kategorii “Pożytek Roku”, a Marię Markuszewską w kategorii “Społeczny Lider Roku”.

Miejsce X działa niecały rok, a już udało się mu utrwalić w świadomości opolan i środowiska artystycznego Polski. Przestrzeń kulturalna taka jak prowadzona przez stowarzyszenie OPAK to nowość w Opolu – skupia ona wszystkie grupy społeczne. Odbywają się tam koncerty (znakomitym przykładem jest “SIKSA” – punkowy zespół który w tym roku wystąpi na OFF Festivalu w Katowicach), warsztaty (“Las w Szkle”; “Sensoplastyka”), czy też wystawy (“La Chambre / Sypialnia”).

Jak mówi wiceprezes stowarzyszenia OPAK, Dominika Armatys dla Radia Opole – “Mamy coraz więcej zgłoszeń na różne wystawy i koncerty. Są to ludzie niesamowici, bo uważamy, że właśnie w takich należy inwestować, dawać im szansę, pokazywać ich. My w nich wierzymy, bo w nas też uwierzono i dlatego jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.”

Ta nagroda to dopiero początek na drodze Miejsca X oraz wielka motywacja do dalszej działalności. Najbliższym wydarzeniem podczas którego będzie można odwiedzić Miejsce X będzie widesłuchowisko i koncert “Mchy i Porosty” 16 czerwca o godzinie 20:00 (wstęp wolny).

media / źródła:

http://www.24opole.pl/24198,Wybrano_zwyciezcow_pierwszego_Konkursu_im._Jana_Calki,wiadomosc.html

http://radio.opole.pl/100,197965,w-opolu-wreczono-nagrody-im-jana-calki-znamy-lau