Drodzy czytelnicy po kilkumiesięcznej przerwie wracamy z wydawaniem Kultury w Formacie A2. Wprowadziliśmy zmiany w prezentacji treści, które mają na celu ułatwić Wam zaplanowanie kulturalnych eskapad. Najbliższe 3 numery poświęcimy na wprowadzanie nowych pomysłów i rozwiązań. Jeżeli chcesz włączyć się w tworzenie informatora Kultura w Formacie A2 lub masz konstruktywne przemyślenia dotyczące  jego wyglądu pisz na kulturawformaciea2@gmail.com

Życzymy przyjemnej lektury 🙂

Najnowszy numer Kultury w Formacie A2 do pobrania tutaj: A2_MAJ_2018 a papierowa wersja dostępna  od 5 maja “na mieście”.

bengal_plakat

W majowym wydaniu prezentujemy pracę Vj’a Praczuka – Absolwenta Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, który interesuje się manipulacją obrazem i dźwiękiem, stawia pierwsze kroki jako VJ od 2016 roku. Brał udział w wielu pokazach audiowizualnych, m. in. w Teatrze Witkacego w Zakopanem podczas koncertu zespołu Palfy Gróf oraz przeglądu studenckiego ISVJ w Opolu, w trakcie którego wykonywał wizualizacje do muzyki elektronicznego duetu RYSY. Odpowiadał za oprawę wizualną do solowego koncertu Wojciecha Urbańskiego(RYSY), występującego jako V/O na festiwalu Open’er w Gdyni. Wspólnie z innymi studentami Instytutu Sztuki zaangażował się w koncert Palfy Gróf w Opolu, improwizował w duecie z Piotrem Nierobiszem (neon m3) a także Propaganda Soundsystem podczas kolejnej edycji przeglądu ISVJ.

Vj Praczuk jest odpowiedzialny za oprawę wizualną koncertu otwierającego drugą edycję Nokta Festival 2018, podczas którego zaprezentowana będzie twórczość opolskiego producenta muzyki elektronicznej Michała Włodarskiego znanego jako Bengal.