26 czerwca 2017 roku odbyła się premiera Alternatywnej Mapy Opola. Wyjątkowa Mapa dostępna jest w punktach informacji turystycznej, instytucjach kultury oraz kilkudziesięciu punktach na terenie Opola.

Do pobrania najnowsza edycja z 2017 roku: Alternatywna Mapa Opola_2017

Aplikacja mobilna na IOS’a i Androida w wersji angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej oraz ukraińskiej będzie dostępna w ciągu kilku dni. A o wszystkim informować będziemy na bieżąco na naszej stronie na facebook’u: https://www.facebook.com/AlternatywnaMapaOpola/

OKLADKA
_____________________________________________________________
Nowa Alternatywna Mapa Opola ukazała się w czerwcu 2015 roku, a w niej 85 punktów tworzących klimat miasta podzielonych na 6 kategorii: zobacz, zrelaksuj się, odwiedź, poruszaj się, posmakuj i na koniec nie zapomnij się rozerwać. Ten artystyczny i uniwersalny przewodnik przybliży Wam w alternatywny sposób oblicze Opola.
Do pobrania edycja z 2015 roku: Alternatywna_Mapa_Opola_2015
Wersja papierowa dostępna min. w Miejscu X oraz Miejskiej Informacji Turystycznej na Rynku.
_____________________________________________________________

Nowością edycji Alternatywnej Mapy Opola z 2015 roku jest jej dostępność w aplikacjach mobilnych na Androida , IOS’a oraz Windows Phone, w nowych wersjach językowych – hiszpańskim i ukraińskim, a także ukazanie wszystkich miejsc na zdjęciach. Za przeniesienie wersji papierowej na mobilną odpowiadała firma Binartech, która jest partnerem projektu Alternatywna Mapa Opola.
_____________________________________________________________

DSC_0703Alternatywna Mapa Opola to projekt stworzony z myślą o lokalnej społeczności pragnącej bliżej poznać swoje miasto, studentach, którzy stawiają tu swoje pierwsze kroki i nie wiedzą, gdzie warto się wybrać,a także o turystach chcących wgłębić się w specyfikę Opola.

Opole to miejsce o ciekawej historii i wielokulturowym rodowodzie, nieustannie zmieniające się i rozwijające swój kulturalny potencjał. Ideą Stowarzyszenia Opak, przy tworzeniu Alternatywnej Mapy Opola, było ukazanie jego wyjątkowego charakteru przy zaangażowaniu lokalnej społeczności, co czyni ją wiarygodną i oryginalną.

 

Do tej pory powstały trzy edycje:
16 czerwca 2015 roku – Trzecia edycja Alternatywnej Mapy Opola ukazuje 85 miejsc stanowiących o tożsamości naszego miasta. Mnóstwo ilustracji, treściwe opisy, a wszystko w stylistyce „futuretro”.
Do pobrania edycja z 2015 roku: Alternatywna_Mapa_Opola_2015

6 czerwca 2013 roku – Tym razem na mapie znalazły się aż 72 punkty, które zostały wskazane przez 700 mieszkańców Opola. Mapa jest utrzymana w stylu retro, a teksty zostały napisane językiem specyficznym i staromodnym, opisującym Opole w inny, zapadający w pamięć sposób.
Do pobrania edycja z 2013 roku: Alternatywna Mapa Opola

23 września 2011 roku – Na Alternatywnej Mapie Opola znalazło się 69 subiektywnie wybranych i opisanych punktów. Mapa spotkała się z dużym entuzjazmem mieszkańców jak i turystów.
_____________________________________________________________

Projekt współfinansowany z budżetu UM Opole.