Kategoria:

projekcja

Data:

10 października 2017
21:00 - 22:30

Lokalizacja:

miejsce x

Projekcja filmu z cyklu Panorama Kina Światowego w ramach 15. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

INFO:
CO? Fantastyczna kobieta reż. Sebastian Lelio, 2017 / 104 min.
KIEDY? 10 października 2017 – WTOREK – 21:00, bramka otwarta od 20:30, gwarantowane siedzenie dla pierwszych 50 osób
GDZIE? Miejsce X, ul.H.Sienkiewicza 20 oficyna, Opole
BILETY wstęp wolny
partnerem projekcji jest Tęczowe Opole
________________________________________________

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Reżyser „Fantastycznej kobiety” wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastián Lelio (twórca „Świętej rodziny”, „Roku tygrysa” czy „Glorii”) stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.

„Fantastyczna kobieta” była wydarzeniem tegorocznego Berlinale, gdzie przyniosła chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ.

——————————————————————
Miejsce X prowadzone jest przez super Stowarzyszenie OPAK – Opolski Projektor Animacji Kulturalnych.