Kategoria:

warsztaty

Data:

01 października 2017
09:00 - 21:00

Lokalizacja:

miejsce x

11 edycja Festiwalu Psychologii Procesu w tym roku po raz pierwszy odbędzie się również w Opolu.

W ramach festiwalu od rana do wieczora 1 października darmowe warsztaty o językach obcych, o związkach i o podejmowaniu decyzji. Na koniec dnia będzie można uczestniczyc w procesie grupowym nt. kultury.

Partnerem wydarzenia w Opolu jest stowarzyszenie OPAK – Opolski Projektor Animacji Kulturalnych, które prowadzi Miejsce X przy ulicy Sienkiewicza w Opolu w którym odbędą się wszystkie warsztaty.

Więcej szczegółow znajdziecie na stronie: http://popkreacje.pl/miasta/?city=Opole

Zapisy u prowadzących. Najlepiej zgłaszać się już teraz ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.;-)

HARMONOGRAM:

9.30-12.00 – “JĘZYKOWE OBCOwania”.
“Zastanawiasz się dlaczego mimo wielu wysiłków w nauce języka obcego ciągle nie potrafisz swobodnie porozumiewać się tym języku? Chcesz przyjrzeć się swoim barierom i doświadczyć tych aspektów swojej osobowości, które stają się aktywne, gdy mówisz w innym języku niż ten ojczysty? Zapraszam na spotkanie z Obcym w sobie.;-)”
Zapisy: bereznickaanna@gmail.com

13.00-15.30 -” KRÓTKI PRZEWODNIK O DECYDOWANIU.”
Co się z nami dzieje, kiedy myślimy o tym, że musimy podjąć decyzję. Porozmawiamy o przekonaniach, skojarzeniach, lęku, krytyce, odkładaniu na później … o tym wszystkim co się z nami wydarza, co nam przychodzi na myśl kiedy mamy zacząć albo przestać coś realizować. Popracujemy nad tym co najbardziej nas zatrzymuje. Poszukamy obu stron tej która chce i tej która nie chce. I na koniec podejmiemy decyzję.
Zapisy: mitycznaprzestrzeń@gmail.com

16.00-18.00 “POŁÓWKI JABŁKA CZY SZARLOTKA Z OGRYZKÓW”.
Wbrew temu, w co każdy ze szczęśliwie zakochanych lub poszukujących partnerstwa chciałby wierzyć – mając w głowie romantyczne historie z cyklu “aż śmierć nas nie rozłączy”, i “żyli długo i szczęśliwe” lub są jak “dwie połówki jabłka dobrani” – rzeczywistość okazuje się mniej kolorowa. Przysłowiowe Jabłka okazują się z czasem bardziej zbliżone do dwóch ogryzków, które straciły już swój pierwotny kształt pod wpływem wcześniejszych doświadczeń i teraz lądują razem na jednej szarlotce. Na warsztacie przyjrzymy się swoim przekonaniom o relacjach. Odsuniemy je na bok i spróbujemy odkryć co daje nam nasza realna relacja.
Co odkrywam kiedy znika moje oczekiwanie i projekcje na partnera?
Spróbujemy też znaleźć równowagę – pomiędzy staniem przy sobie a byciem w relacji.
Zapisy: mitycznaprzestrzeń@gmail.com

18.15-20.00 PROCES GRUPOWY o KULTURZE. Proces grupowy to forma pogłębionej debaty poruszająca ważne tematy dla danej grupy. Celem procesu jest odkrycie i poznanie i pogłębienie stanowisk obu stron konfliktu, zagadnienia oraz wyrażenie tzw. Roli ducha który niesie treści nie wyrażone często niepopularne dla społeczności. Szczegółowy temat zostanie wybrany przez uczestników.
Zapisy: bereznickaanna@gmail.com;
mitycznaprzestrzeń@gmail.com